TURNIEJ EDUBALLOWY PIERWSZOKLASISTÓW

Zamieszczony 14 czerwca 2018 12:15 przez SP6 Świdnica. Edytowany 14 czerwca 2018 22:59.

W SP nr 6 w Świdnicy odbył się I "Turniej Eduballowy"

14 czerwca 2018r. po raz pierwszy w Szkole Podstawowej nr 6 w Świdnicy zorganizowany został „Eduballowy Turniej Sportowy” dla klas pierwszych. Pierwszoklasiści zmierzyli się w konkurencjach sportowych z wykorzystaniem piłek edukacyjnych.

Zmagania turniejowe poprzedzono specjalnymi zajęciami edukacyjnymi, które w czterech klasach pierwszych naszej szkoły prowadziła nauczycielka klas młodszych pani Jolanta Makowska-Wróbel. Uczniowie poznali Eduballe, czyli zestaw 100 piłek do koszykówki i siatkówki w pięciu kolorach (zielonym, żółtym, czerwonym, niebieskim i pomarańczowym), na których umieszczone są litery, cyfry oraz znaki. Pierwszoklasiści przekonali się, że podczas zabaw z piłkami mogą zdobywać wiadomości i umiejętności ruchowe, a także polonistyczne, matematyczne, językowe i inne.

Podczas szkolnego turnieju dzieci zmagały się z zadaniami, w których liczyła się nie tylko sprawność fizyczna, lecz spostrzegawczość, koncentracja uwagi, orientacja przestrzenna oraz koordynacja wzrokowo-ruchowa.

Wszystkim uczestnikom zawodów, a także kibicom udzieliła się radosna atmosfera, duch walki i nuta sportowej rywalizacji.

Turniej wygrała klasa 1 c, która zdobyła największą liczbę punktów we wszystkich konkurencjach. Drugie miejsce przypadło klasie 1d, 3 miejsce powędrowało do klasy 1a, a 4 do klasy 1b. Serdecznie gratulujemy dzielnym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów sportowych.

 

Następny artykuł
Pierwsza pomoc ratuje życie-Mały Ratowniczek
Dodano 14 czerwca 2018 18:22 przez SP6 Świdnica
Mali sportowcy z klas I ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Świdnicy zdobywają sprawność ratownika. Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
BIEG PODCZAS FESTYNU RODZINNEGO
Dodano 12 czerwca 2018 17:55 przez PSP Wąsosz
Czytaj więcej