Zdobywamy sprawności inne niż wszyscy

Zamieszczony 17 stycznia 2019 17:26 przez SP Strzelce.

Odkrywcy nowych „dyscyplin” sportowych

W Szkole Podstawowej im. K. K. Baczyńskiego w Strzelcach co roku planujemy w każdej klasie zadania do zrealizowania w ramach Programu Sprawny Dolnoślązaczek. Podobnie było i w bieżącym roku szkolnym w klasie I. Z zadaniami zapoznani zostali rodzice i uczniowie. O ile rodzicom plan się podobał, o tyle dzieci po kilku pierwszych zajęciach z wychowania fizycznego proponowały inne sprawności, ponieważ polubiły zabawę w ich wymyślanie. Dlatego plan już w połowie listopada został zmodyfikowany.

Uczniom, po omówieniu bloku tematycznego „Czy Polska zawsze była polska i co to znaczy, że sięga od gór do morza?”, realizowanego w ramach wdrożonego projektu klasowego Oto ja – naukowe rozważania pierwszoklasisty (innowacja pedagogiczna w kl. I), wpadł go głowy pomysł, aby zdobyć sprawność „wspinacza – drabinisty” (blok programowy: turysta/rowerzysta). Zamiar ten wyniknął z tego, że niemożliwa była organizacja wycieczki w góry, o których wiele się rozmawiało, oglądało filmy, a dzieci poznawały ludzi gór – alpinistów/taterników, GOPR-owców, itp. Ponieważ same nie mogły „zdobywać” szczytów, postanowiły powspinać się na drabinkach na sali gimnastycznej i zdobyć inną niż wszyscy odznakę (znaczek wykonała wychowawczyni).

Drugą odmienną sprawnością, tym razem z bloku programowego – piłkarz, pierwszoklasiści wymyślili podczas zabaw z wieeeelkimi piłkami. Dlatego postanowiły, że nazwą ją futbolista – gigant (i do tej sprawności znaczek wykonała ich nauczycielka).

Dzieciaki mają jeszcze wiele innych pomysłów. Cieszą się, że mogą być odkrywcami/promotorami nowych „dyscyplin” sportowych.

Następny artykuł
JAKUSZYCE 2019
Dodano 21 stycznia 2019 22:26 przez SP4 Polkowice
JAKUSZYCE 2019 Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
W karnawałowym rytmie
Dodano 15 stycznia 2019 21:07 przez SP 8 w Oleśnicy
Przygotowujemy się zdobycia sprawności Tancerza Czytaj więcej