Propozycje ćwiczeń do wykonania w domu

Zamieszczony 10 listopada 2020 10:08 przez AdamSzymczak. Edytowany 10 listopada 2020 17:47.

Ponieważ niestety musieliśmy rozpocząć ponownie zdalne nauczanie, również w klasach I-III, chcielibyśmy pomóc nauczycielom edukacji wczesnoszkolnej w realizacji zajęć wychowania fizycznego w tej bardzo nietypowej sytuacji. Na pewno ich realizacja jest mocno utrudniona w sytuacji w jakiej się znaleźliśmy, ale prosimy, i to bardzo, WŁĄCZAJCIE DO WASZYCH LEKCJI TAKŻE ZADANIA SPRAWNOŚCIOWE; to bardzo ważne, szczególnie dla dzieci, które nie mają żadnych dodatkowych zajęć sportowych.

Żeby pomóc Wam w przygotowaniu takich zajęć będziemy co tydzień przypominać zestawy ćwiczeń jakie przygotował wiosną pan dr Krzysztof Warchoł, prof. oświaty, nauczyciel Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Zarzeczu i wykładowca w Instytucie Nauk o Kulturze Fizycznej Uniwersytetu Rzeszowskiego. Zestawy ćwiczeń co prawda przygotowywane były dla uczniów klas IV, ale z większością ćwiczeń doskonale poradzą sobie także uczniowie klas I-III.

Korzystajcie więc Państwo z podpowiedzi Pana Krzysztofa - dzisiaj pierwsze dwa zestawy ćwiczeń Zestaw I, Zestaw II, ale mamy także prośbę do tych z Was, którzy stworzyli jakieś swoje zadania i propozycje dla uczniów; podzielcie się Waszymi pomysłami, a my będziemy je zamieszczać na naszej stronie i na stronie https://www.facebook.com/groups/aktywniwdomu, którą chcemy (niestety) reaktywować i na której znajdziecie sporo świetnych przykładów zajęć dla dzieci, które powstały wiosną

 

Następny artykuł
Nowy zestaw ćwiczeń dr Krzysztofa Warchoła
Dodano 16 listopada 2020 12:27 przez AdamSzymczak
Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
List do realizatorów Sprawnego Dolnoślązaczka
Dodano 15 października 2020 10:02 przez AdamSzymczak
Czytaj więcej