Zapraszamy na ciekawe spotkanie

Zamieszczony 25 listopada 2020 08:49 przez AdamSzymczak.

Jak pewnie część z Was pamięta wiosną zorganizowaliśmy cykl spotkań online z ciekawymi naukowcami zajmującymi się szeroko rozumianą kulturą fizyczną. Mieliśmy spotkanie na temat motywacji dziecka, lekcji wf online czy testów sprawności fizycznej.
Chcemy reaktywować nasze spotkania i w najbliższym czasie, raz w tygodniu, będziemy zapraszać Was do udziału w wykładach połączonych z prezentacją przykładów praktycznych rozwiązań, które mogą Wam pomóc w realizacji lekcji wychowania fizycznego online i (miejmy nadzieję już niedługo) w formie tradycyjnej. Do współpracy przy realizacji najbliższych poprosiliśmy cenionych wykładowców, ale jednocześnie praktyków, z Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.
Na pierwsze ze spotkań z cyklu "Trochę wiedzy nie zaszkodzi" zapraszamy już 2 grudnia 2020 r. o godzinie 16,00. Odbędzie się wtedy spotkanie z dr hab. Małgorzatą Soberą, którego temat brzmi: "Czy zawsze należy prostować kręgosłup? Ćwiczenia wskazane i przeciwskazane w gimnastyce korekcyjnej".
Temat super ważny, zwłaszcza teraz, kiedy dzieci spędzają zdecydowanie więcej czasu w pozycji siedzącej i mają mniejszą możliwość aktywności fizycznej. Zapraszamy do udziału w spotkaniu, które jest jak zwykle bezpłatne nauczycieli wychowania fizycznego i edukacji wczesnoszkolnej, ale apelujemy także żebyście namówili do udziału w spotkaniu także rodziców, zwłaszcza tych dzieci, które wymagają zajęć gimnastyki korekcyjnej. Rodzice, w związku z odwołaniem zajęć "korektywy" w szkołach (co może przynieść katastrofalne skutki), powinni jak najwięcej wiedzieć o tym jak pomóc swojemu dziecku.
 
Wkrótce link do spotkania. Szykujcie sobie 1,5 godziny w środę 2.12.
Następny artykuł
Ankieta dla uczniów i rodziców ONLINE
Dodano 27 listopada 2020 14:03 przez webmaster
Zwracamy się z prośbą do nauczycieli o przekazanie tej wiadomości. Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
Nowy zestaw ćwiczeń dr Krzysztofa Warchoła
Dodano 16 listopada 2020 12:27 przez AdamSzymczak
Czytaj więcej