Strzelczyki zdobywają sprawności gimnastyczne

Zamieszczony 31 grudnia 2020 07:37 przez SP Strzelce. Edytowany 31 grudnia 2020 07:54.

Na sportowo fajnie nawet wirtualnie

     Już po raz drugi w tym roku kalendarzowym nasze dzieciaki musiały opuścić szkolne ławki, sale gimnastyczne, szkolne place zabaw, siłownie zewnętrzne i uczyć się przed kamerkami "zamknięte" w domach. Z edukacją matematyczno - przyrodniczą, polonistyczno - społeczną można było sobie jakoś poradzić. Ale czy było to możliwe z uprawianiem sportu na wirtualnych lekcjach wychowania fizycznego w malutkim pokoiku? Uczniowie kl. III Szkoły Podstawowej w Strzelcach udowodnili, że jak najbradziej. 

     Strzelczyki w najlepsze bawiły się i ćwiczyły przed kamerkami. W czasie obecnego zawieszenia zajęć zdobyły 3 sprawności gimnastyczne: Gimnastyka - Człowieka z gumy, Gimnastyka z nietypowym przyborem i Gimnastyka - Sportowego zdobywcy kontynentów. Bardzo cieszyło ich zdobywanie drugiej sprawności. Dokonali tego wykonując ćwiczenia np. z 5-kilowym workiem ziemniaków. Natomiast do zdobycia trzeciej sprawności zainspirowali ich bohaterowie projektu Fundacji V4 Sport "Akademia Krokieta i Lamy", którzy przemierzali kolejne kontynenty i poznawali ich najbradziej charakterystyczne sporty. Strzeleccy trzecioklasiści postanowili "dołożyć" swoją propozycję dyscypliny europejskiego sportu - Polskie zabawy zimowe zimą bez zimy. Sanki zastąpiły garnki lub miski, narty i łyżwy duże kapcie taty, a deskę snowboardową stara poduszka. 

     Śmiechu i wysiłku było bez liku. A jak Strzelczyki bawiły się i ćwiczyły, można zobaczyć w galerii zdjęć.

     Ożywieni sportowym duchem uczniowie kl. III ze SP w Strzelcach wraz ze swoją wychowawczynią skłądają wszystkim Sprawnym Dolnoślązaczkom i Autorom/Organizatorom programu najserdeczniejsze życzenia noworoczne. Aby ten nadchodzący nowy rok 2021 był rokiem zdrowych i "zdrowych" rywalizacji sportowych, niekonwencjolnych pomysłów nauczycieli na zabawy i ćwiczenia ruchowe, żeby otworem stanęły stadiony, place zabaw, siłownie i trasy biegowe, zjazdowe, rowerowe, itp.    

Następny artykuł
Tęczowi uczniowie
Dodano 22 stycznia 2021 08:39 przez SP Tęcza
Aktywny powrót do szkoły. Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
#ZDALNIE TEŻ JEST FAJNIE
Dodano 30 grudnia 2020 19:54 przez SP4 Lubań
Spotkania w Akademii Krokieta i Lamy Czytaj więcej