Zapowiedź cyklu filmów we współpracy z AWF

Zamieszczony 24 stycznia 2021 13:12 przez webmaster.

Nasza pomoc dla nauczycieli w powrocie do zajęć po przerwie

Szanowni Państwo Nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, wychowania fizycznego i wszyscy Ci, którym sprawy sprawności fizycznej najmłodszych leżą na sercu.

Obiecywaliśmy Wam jakiś czas temu pomoc i czas wypełnić tą obietnicę.

Wspólnie z wykładowcami Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu przygotowujemy dla Was cykl filmów z zestawami ćwiczeń dla dzieci w wieku młodszoszkolnym, które dostosowane będą do aktualnej sytuacji, czyli rozpoczęcia zajęć wychowania fizycznego po kilkumiesięcznej przerwie w realizacji bezpośrednich zajęć wychowania fizycznego.

Nowy cykl  filmów i spotkań nazwaliśmy "Klasa Sprawnego Dolnoślązaczka", ale mamy nadzieję, że skorzystają z niego nie tylko szkoły i klasy, które są w programie Sprawny Dolnoślązaczek, ale wszyscy nauczyciele i rodzice, którym sprawność fizyczna dzieci leży na sercu.

Żeby trochę usystematyzować wiedzę na ten temat zapraszamy najpierw w najbliższą środę 27.01. o godzinie 18,00 na bezpłatne webinarium, które poprowadzi dr Paweł Posłuszny z wrocławskiego AWF.

Tytuł webinarium brzmi poważnie "Biomedyczne podstawy treningu zdrowotnego, jako narzędzia zwiększającego sprawność fizyczną dzieci", ale z tego co wiemy podczas spotkania sporo miejsca zajmą tematy "od czego powinniśmy zacząć pracę z dziećmi po tak długiej przerwie w zorganizowanych zajęciach sprawnościowych dla wielu z nich".
Link do spotkania. SERDECZNIE ZAPRASZAMY

Mamy nadzieję, że nasza akcja wpisze się doskonale w nowopowstający program Województwa Dolnośląskiego p.t. SPORT LUBIĘ TO. Mamy nadzieję, że Ci którym to hasło nie jest obce będą korzystali także z naszej propozycji zwiększenia swojej i dzieci aktywności. A Ci, którzy może jeszcze nie do końca utożsamiają się z hasłem nowego programu zostaną zachęceni naszymi propozycjami.

Przedstawiamy też specjalną czołówkę, która rozpoczynać będzie cykl filmów i spotkań Klasy Sprawnego Dolnoślązaczka

Następny artykuł
Przypominamy o dzisiejszym bezpłatnym webinarium
Dodano 27 stycznia 2021 12:03 przez webmaster
przeznaczonym dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, wychowania fizycznego i wszystkich tych, którzy lubią być aktywni Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
Powrót do zajęć stacjonarnych
Dodano 15 stycznia 2021 18:17 przez webmaster
Czytaj więcej