Nowy świetny pomysł z Lubania

Zamieszczony 10 lutego 2021 10:06 przez AdamSzymczak. Edytowany 10 lutego 2021 16:35.

Przedstawiamy Wam super fajny pomysł Magdy Moryto z lubańskiego MDK, stałej współpracowniczki Szkolnego Związku Sportowego. 

Magda wymyśliła sposób pobudzenia do działania nauczycieli prowadzących zajęcia w klasach I-III, a przede wszystkim samych dzieci, które po kilku miesiącach przerwy znów są w szkołach i mają lekcje wf. Ten pomysł to comiesięczne wyzwania dla dzieci. Pierwsze to mini test sprawności, gdzie pomysłem jest nie tylko przeprowadzenie prób, ale także "zadanie" dzieciom zestawu ćwiczeń , które mogłyby wykonywać i w szkole i w domu , a następnie powtórzenie testu po miesiącu. Po pierwsze zaangażowane będą mogły być wszystkie dzieci, po drugie ew. nagrody dla najlepszych będą nie dla tych najsprawniejszych, ale dla tych, którzy zrobili największy postęp przez miesiąc; mogą więc "nagrodę" zgarnąć także ci mniej sprawni. 

Przemyślcie czy nie moglibyście tego pomysłu zastosować w Waszym powiecie, gminie, a nawet w poszczególnych szkołach, bo można go wprowadzić np. jako "rywalizację klas". 

Wg nas pomysł super i już czekam na kolejne wyzwania, które opracuje Magda, a może ktoś z Was? Zachęcam i czekam na Wasze pomysły; przesyłajcie je na: szs@sport.wroclaw.pl 

Tutaj znajdziecie zasady pierwszego testu, pomysł na tabelę i  list przewodni do szkół. Gotowiec, mam nadzieję użyteczny. Skorzystajcie 

Następny artykuł
Wielkanocne życzenia
Dodano 31 marca 2021 11:19 przez webmaster
dla wszystkich Sprawnych Dolnoślązaczków i osób kibicujących programowi. Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
Przypomnienie o terminie wpisywania wyników testów
Dodano 1 lutego 2021 13:46 przez webmaster
Termin mija 14. lutego Czytaj więcej