A może korfball...?

Zamieszczony 18 maja 2022 08:20 przez AdamSzymczak.

A może korfball…?
Ponad 70 nauczycieli z całego województwa wzięło udział w dzisiejszej konferencji szkoleniowej „A może korfball….?”.
 
Spotkanie szkoleniowe, którego organizatorami byli: Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, Polski Związek Korfballu i Szkolny Związek Sportowy „Dolny Śląsk” odbyło się w Hali Wielofunkcyjnej AWF.
 
Ciekawi i kompetentni wykładowcy najpierw wprowadzili w tajniki tej zdobywającej coraz większą popularność gry oraz jej sędziowania, a potem odbyły się zajęcia praktyczne prowadzone przez Gości konferencji z Holandii.
 
Wielu nauczycieli chyba przekonało się do wprowadzenia tej gry do swoich lekcji wf, szczególni, że jest jedną z niewielu rozgrywanych koedukacyjnie. Pewnie przeszkodą będą dość wysokie koszty zakupu koszy, ale w rozmowie z Prezes Polskiego Związku Korfballu dowiedziałem się, że Związek będzie czynił starania o zakup tańszego sprzętu oraz, że zastanawia się nad umożliwieniem wypożyczenia koszy szkołom, np na pół roku. Będziemy monitorowali sytuację i jeżeli taka możliwość pojawi się to zawiadomimy Was o tym.
 
Przeprowadziliśmy także rozmowę na temat ew. wprowadzenia korfballa do programu Sprawny Dolnoślązaczek i wiele wskazuje na to, że już podczas jesiennych konferencji praktycznych programu korfball zagości jako dyscyplina alternatywna.
Następny artykuł
Bieżące informacje o działaniu programu
Dodano 21 czerwca 2022 12:28 przez webmaster
w tym o dyplomach i możliwości zgłaszania zapotrzebowania na materiały. Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
WESOŁYCH ŚWIĄT
Dodano 13 kwietnia 2022 08:23 przez AdamSzymczak
Czytaj więcej