Konferencja szkoleniowa dla nauczycieli klas I

Zamieszczony 5 czerwca 2023 20:38 przez AdamSzymczak. Edytowany 5 czerwca 2023 20:52.

Dzisiaj w obiektach Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu odbyło się pierwsze ze szkoleń nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i wychowania fizycznego, którzy już od września rozpoczną pracę z klasami I w programie Sprawny Dolnoślązaczek.
Ten program realizowany na Dolnym Śląsku już od wielu lat cieszy się niesłabnącym powodzeniem wśród dolnośląskich szkół, których na przyszły rok do programu zgłosiło się ponad 250, co tworzy małą "armię" przyszłych Sprawnych Dolnoślązaczków, których będzie tylko w klasach I prawie 10.000.
Na szkolenie teoretyczne przybyło dzisiaj prawie 200 nauczycieli, którzy mieli możliwość spotkania się z wielkim orędownikiem Programu JM Rektorem AWF prof. Andrzejem Rokitą a następnie wysłuchać wykładów prof. Agnieszki Chwałczyńskiej z AWF Wrocław i dr Marka Lewandowskiego o korzyściach aktywności fizycznej dzieci z klas I-III i zaletach programu SPrawny Dolnoślązaczek.
Na zakończenie nauczyciele mieli możliwość wzięcia udziału w zajęciach praktycznych pokazujących edukacyjną wartość ćwiczeń z piłkami, które poprowadził dr Ireneusz Cichy.
To pierwsze ze szkoleń dla nauczycieli, a po wakacjach spotykać się będziemy na kolejnych spotkaniach, tym razem tylko praktycznych.
Dziękujemy Władzom "Słonecznej Uczelni" i naszym wykładowcom za pomoc w realizacji szkolenia, a nauczycielom dziękując za przyjazd do Wrocławia życzymy zastosowania zdobytej wiedzy w przyszłej pracy ze Sprawnymi Dolnoślązaczkami.
Prezentacje z wykładów na stronie dolnoslaski.szs.pl
Następny artykuł
Dyplomy Sprawnego Dolnoślązaczka
Dodano 19 czerwca 2023 09:05 przez AdamSzymczak
Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
Zapraszamy do udziału w MOVE Week
Dodano 12 maja 2023 17:19 przez AdamSzymczak
Czytaj więcej