Lekcja z Mistrzem

Zamieszczony 7 stycznia 2018 14:33 przez SP Nowogrodziec. Edytowany 7 stycznia 2018 19:27.

Sprawność gimnastyka zdobyta w kl. I i II

   Najmłodsi uczniowie naszej szkoły (z klas: I a, I b, I c, II a i II b) mieli w dniach 7,8,14 grudnia 2017r. fantastyczne lekcje lekkoatletyczne, które poprowadził Mistrz Polski w rzucie młotem pan Dawid Kopała.

Nasz gość opowiedział nam o swoich sukcesach, porażkach, ciężkiej pracy, by dojść do sukcesu. Pochwalił się medalami. Pokazał dzieciom jak wygląda młot i kula. Podpowiedział, co robić, by zostać zdyscyplinowanym i wzorowym sportowcem. Przeprowadził aktywne zajęcia gimnastyczne z torem przeszkód i współzawodnictwem. Pan Dawid zrobił na wszystkich ogromne wrażenie. Mistrz Polski prywatnie jest bardzo sympatycznym, kontaktowym człowiekiem i jak rzadko kto, potrafił zjednać sobie dzieci, które uważnie słuchały i wykonywały wszystkie ćwiczenia.

Pan Dawid jako wciąż trenujący lekkoatleta i początkujący rugbysta, student III roku Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej w Jeleniej Górze o kierunku wychowanie fizyczne przybył do Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Nowogrodźcu, aby realizować praktykę pod opieką pana Darka Marka nauczyciela wychowania fizycznego. Na prośbę nauczycielki realizującej program Sprawny Dolnoślązaczek i Mały Mistrz – pani Jadwigi Zborowskiej przeprowadził lekcje gimnastyczne. Mimo młodego wieku nasz Mistrz ma doświadczenie w pracy z dziećmi z różnych środowisk, szczególnie z rodzin najuboższych i niedostosowanych społecznie, ponieważ pracuje podczas wakacji na obozach sportowych i koloniach finansowanych i kontrolowanych przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

W wyniku lekcji z Mistrzem i innych realizowanych w ramach programu w miesiącu grudniu uczniowie klas pierwszych i drugich zdobyli sprawność gimnastyka.

Bardzo serdecznie dziękujemy Panu Dawidowi Kopale za przeprowadzone zajęcia i życzymy  dalszych sukcesów sportowych i osobistych.

                                                          Jadwiga Zborowska

Następny artykuł
BIEG Z WOŚP
Dodano 25 stycznia 2018 10:05 przez PSP Wąsosz
Czytaj więcej
Poprzedni artykuł
Sprawności : turysty i tancerza
Dodano 7 stycznia 2018 09:31 przez SP Nowogrodziec
Czytaj więcej